Voluntari – FCSB 2-1. Ilfovenii urca pe doi in clasament

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

FC Voluntari a provocat, sambata, prima infrangere a sezonului celor de la FCSB, in etapa a 3-a din CASA Liga 1.

Terenul de la Voluntari s-a dovedit inca o data o piatra de incercare pentru FCSB, formatie care a incercat o remontada pe final fara succes pana la capat.

Mailat a deschis scorul in minutul 28 dupa o faza de contraatac pornita din propria jumatate a gazdelor.

Anton Petrea a efectuat nu mai putin de trei schimbari la pauza, dar jocul FCSB a ramas neconvingator.

In minutul 64 gazdele de la Voluntari si-au dublat avantajul dupa o faza fixa de la coltul terenului.

Eric a centrat in careu si Ricardinho a marcat cu capul din plonjon.

FCSB avea sa reduca din diferenta in minutul 86 prin Man. Lovitura de cap la centrarea lui Morutan si el un jucator intrat in partea secunda.

Portarul Ramniceanu a mentinut avantajul minim al ilfovenilor in prelungiri, atunci cand a respins peste poarta centrarea lui Pantiru.

Pentru FCSB este prima infrangere a sezonului dupa doua victorii cu 3-0 in primele doua etape.

FC Voluntari urca pe doi in clasamentul din CASA Liga 1 cu sapte puncte din noua posibile.

FC Voluntari: Rîmniceanu – Vlad, Armaş, Balaur, Costin – I. Gheorghe, Căpăţînă, Eric (De Lucas ’72) – Grădinaru (Achim ’84), Ricardinho (Borţoneanu ’77), Mailat (Voinescu ’84). Antrenor: Mihai Teja.

FCSB: Vlad – Creţu, I. Cristea (Moruţan ’70), Miron, Briceag (Panţîru ’46) – Ov. Popescu, Vînă (Olaru ’46), Tănase – Man, Buş (Buziuc ’46), Coman. Antrenor: Toni Petrea.

Cartonaşe galbene: Costin ’45, Rîmniceanu ‘90+2 /

Arbitri: Horia Gabriel Mladinovici – Valentin Avram, George Florin Neacşu – Iulian Dima.