FCSB, victorie fara emotii cu Viitorul

Victorie cu 2-0 pentru FCSB, duminica seara, pe terenul celor de la Viitorul, intr-un meci din etapa a 21-a.

Un succes pe care formatia bucuresteana l-a conturat inca din prima repriza dupa reusitele lui Soiledis si Coman.

Fundasul grec a deschis scorul cu capul din sase metri dupa o centrare din corner in minutul 22.

Reusita ros-albastrilor fusese anuntata de doua mari ocazii ratate de Morutan (12) si Coman (15).

In minutul 45 acelasi Coman majora avantajul celor de la FCSB cu un sut din interiorul careului la coltul lung.

Partea secunda nu a mai adus nimic nou pe tabela si FCSB a facut schimb de locuri in clasament cu echipa lui Gheorghe Hagi, urcand pe pozitia a patra cu un meci mai putin disputat.

Viitorul: Căbuz – Boboc, Mladen, Ghiţă, de Nooijer – Ciobanu, Artean (Iacob ’30), Houri – C. Matei (Munteanu ’46) – Rivaldinho (Pitu ’76), G. Iancu. Antrenor: Gheorghe Hagi

FCSB: Bălgrădean – Creţu, Planic, Soiledis, Panţîru (I. Cristea ’46) – Ov. Popescu, Nedelcu (Filip ’76), Moruţan – Man (Popa ’85), Fl. Tănase, Fl. Coman. Antrenor: Bogdan Vintilă

Cartonaşe galbene: Artean ’16, Mladen ’40, Ghiţă ‘50 / Creţu ’38, Moruţan ‘52

Arbitru: Radu Petrescu.