Viitorul - Voluntari 0-1. Golul lui Betancor a facut diferenta

FC Voluntari a invins-o pe Viitorul la Ovidiu, cu 1-0 (1-0), printr-un gol marcat in debutul meciului.

Spaniolul Jefte Betancor a punctat in minutul 5 si tabela a ramas nemodificata pana la final.

Acelasi Betancor a trecut aproape de dubla in minutul 62 dupa o degajare lunga a portarului Rimniceanu.

In debutul partii secunde cei de la Voluntari au ratat o mare ocazie prin Ivanov.

Singur portarul jucatorul bulgar a fost blocat in extremis de portarul Cabuz.

Viitorul ramane la cinci puncte de playoff, in timp ce Voluntariul urca o pozitie in clasament.

Au evoluat echipele:

Viitorul: Căbuz – Benzar, Mladen, Dobrosavlevici, Boboc – Matei, Gaztanaga (Grădinaru '46), Ciobanu – Ganea, Sabala (Andronache '59), Măţan (Pitu '76). Antrenor: Cătălin Anghel.

FC Voluntari: Rîmniceanu – Vlad, Satli, Achim, Armaş – Ivanov, Droppa, Ilie (Pesic '58) – Gheorghe, Remacle (Borţoneanu '58 /Lopes '73), Jefte (Stoica '68). Antrenor: Bogdan Andone.

Arbitru: Radu Petrescu.