Viitorul, victorie categorica in deplasare cu Astra

Fara mai multi jucatori de baza lasati acasa de Gheorghe Hagi, Viitorul a invins la pas Astra Giurgiu, cu 4-1, intr-un meci din etapa a 4-a a fazei playoff in Liga 1 Betano.

George Ganea a deschis scorul in minutul 21 cu un sut din interiorul careului dupa o faza colectiva de toata frumusetea la care au mai contribuit Mladen si Eric.

Carlo Casap a majorat apoi, sapte minute mai tarziu, avantajul formatiei lui Gheorghe Hagi cu o lovitura de cap din cativa metri.

Asa am trait Astra - Viitorul 1-4

Astra a reactionat in minutul 34 prin Denis Alibec, jucator care a luat o faza pe cont propriu si a marcat dupa un slalom printre aparatorii de la Viitorul.

Elanul gazdelor a fost frant insa de eliminarea lui Romario Pires din minutul 38 pentru cumul de cartonase galbene.

Cu un jucator mai putin pe teren, Astra a fost prada usoara pentru Viitorul in partea secunda, iar oaspetii au mai punctat de doua ori.

Eric a facut 3-1 in minutul 60, iar Ganea si-a trecut in cont dubla zece minute mai tarziu.