Viitorul regaseste gustul succesului in meciul cu ASA Tg.Mures

Cu moralul serios sifonat dupa nu mai putin de cinci infrangeri la rand, Viitorul a trecut duminica seara de ASA Tg.Mures, cu 3-1 (1-0), intr-un meci din etapa a 4-a.

Aurelian Chitu a deschis scorul in minutul 43 dupa o repriza in care Viitorul a atacat in permanenta si nu a lasat deloc defensiva muresenilor sa respire.

Tanarul Florinel Coman (18 ani), pe care multi se grabesc deja sa-l numeasca drept inlocuitorul lui Florin Tanase, a majorat avantajul gazdelor in minutul 63 din pasa lui Benzar. O finalizare simpla cu latul din sase metri.

Florin Purece avea sa duca scorul la 3-0 cu un sfert de ora inaintea finalului cu un sut din interiorul careului.

ASA a inscris golul de onoare prin Alexandru Ionita in minutul 81, iar echipa din Targu Mures nu inregistreaza a patra infrangere consecutiva in acest debut de sezon si ramane cu -6 in dreptul punctelor.

Formatia mureseana daduse semne de viata la mijlocul saptamanii, cand a eliminat Gaz Metan Medias in optimile Cupei Ligii, insa in meciul cu Viitorul echipa lui Dan Alexa a avut o exprimare extrem de modesta.