Viitorul provoaca Astrei prima infrangere a sezonului. Hagi la un pas de bataie cu secundul lui Multescu

Sursă foto: facebook.com/AcademiaHagi

Dupa noua etape in care n-a cunoscut gustul amar al infrangerii pentru Astra Giurgiu seria pozitiva a luat sfarsit la Ovidiu in partida cu Viitorul.

Echipa locala s-a impus, cu 1-0, printr-un gol marcat de Tudor Baluta in minutul 90+1, o reusita cu capul din centrarea lui Vodut.

Primul gol marcat de Tudor Baluta in mai bine de 30 de meciuri disputate in Liga 1 Betano.

Asa am trait Viitorul - Astra 1-0

Imediat dupa gol Gica Hagi s-a dus in zona omologului sau de la Astra, Gigi Multescu, si a avut un schimb de replici cu acesta.

Un secund al lui Multescu i-a strigat cateva vorbe lui Hagi si acesta a reactionat, astfel ca cei doi au fost la un pas de bataie, fiind cu greu despartiti de cei aflati pe cele doua banci tehnice.

In cele din urma centralul Marcel Barsan l-a eliminat pe Hagi, trimitandu-l pe acesta sa vada finalul meciului din tribuna.

Astra a evoluat in inferioritate numerica din minutul 34, dupa ce Erico da Silva a primit al doilea galben.

Viitorul: Cojocaru – Mladen (Boboc ’46), Ţîru, Ghiţă (Voduţ ’58), De Nooijer - Vl. Achim, T. Băluţă, IVână - I. Hagi, Drăguş, Măţan (Houri ’46). Antrenor: Gheorghe Hagi

Astra Giurgiu: Iliev - Butean, Cestor, Erico Da Silva, Radunovici – Mrzljak (Moise ’70), Biceanu - V. Gheorghe (Zoua ’78), N. Roşu (Belu ’39), Llullaku – Begue. Antrenor: Gheorghe Mulţescu

Cartonaşe galbene: Vînă ’21, De Nooijer ’32, Mladen ’38, Ghiţă ’45, Drăguş ‘90+5 / Erico Da Silva ‘3, ’34, Mrzljak ’33, Belu ’53, Moise ‘83

Arbitru: Marcel Bîrsan.