Viitorul obtine prima victorie in noul sezon

Fara Gheorghe Hagi pe banca, suspendat dupa eliminarea din etapa precedenta, Viitorul a invins-o pe Voluntari, cu 2-0 (0-0), si a obtinut cel dintai succes din noul campionat de Liga 1 Betano.

Vana a deschis scorul dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Ianis Hagi in minutul 68. O minge trimisa de mijlocasul Viitorului pe care Zgrablic a oprit-o cu mana.

Intrat in partea secunda, Dragus a stabilit scorul final in minutul 79 cu un sut din afara careului.

Viitorul acumuleaza patru puncte in clasament, in timp ce FC Voluntari ramane fara victorie cu un singur punct in trei meciuri.

FC Viitorul: Buzbuchi - Mladen, Luchin, Ţîru, De Noojer, Vână, Artean (Hodorogea '89), Achim, Hagi, Voduţ (Ciobanu '56), Măţan (Drăguş '56). Antrenor: Gheorghe Hagi.

FC Voluntari: Drăghia, Leasă, Zgrablic, Da Silva, Bucurică - Rauţă, Artabe (Belahmeur '71) - Ricardo (Malfleury '61), Laidouni, Căpăţână - Bălan (Tudorie '83). Antrenor: Daniel Opriţa.

Cartonaşe galbene: Ţîru '11, Artean '74 / Artabe '5, Laidouni '39, Răuţă '44, Bălan '44, Căpăţână '90.