Viitorul Constanta

Viitorul invinge posibila adversara a Astrei din Europa League

Sursă foto: fcviitorul.ro

Campioana FC Viitorul a castigat amicalul disputat, marti, in compania azerilor de la FK Zira, formatie pe care Astra Giurgiu ar putea sa o intalneasca in turul doi preliminar din Europa League.

Echipa pregatita de Gheorghe Hagi s-a impus, cu 2-1, prin golurile marcate de Alexandru Stoica in minutul 59, un voleu spectaculos din centrarea lui Panait, si Vlad Morar in prelungirile partidei cu un voleu spectaculos din marginea careului.

Portarul azer Bayramov a aparat in minutul 80 o lovitura de la 11 metri obtinuta de Ciobanu si executata de Morar.

FK Zira deschisese scorul inca din minutul 5 prin Orhan Aliev.