Viitorul Constanta

Ianis Hagi marcheaza pentru Viitorul intr-un amical

Sursă foto: fcviitorul.ro

Campioana FC Viitorul a sustinut, joi, al treilea meci amical in cantonamentul din Turcia contra elvetienilor de la Grasshoppers Zurich, meci in care Ianis Hagi a marcat golul constantenilor.

Partida s-a incheiat la egalitate, scor 1-1, astfel ca echipa pregatita de Gheorghe Hagi ramane fara victorie in cele trei meciuri disputate pana acum.

Viitorul a pierdut cu Galatasaray Istanbul, scor 0-2, si a remizat cu albanezii de la Skenderbeu, 1-1.

Ianis Hagi a deschis scorul dupa cinci minute de la startul partidei transformand impecabil o lovitura libera de la 20 metri, egalarea elvetienilor venind de la Nedim Bajrami in minutul 83.

Au evoluat formațiile:

FC Viitorul (manager Gheorghe Hagi): Tordai - Căpușă (70 Ciobanu), Țîru (70 Mladen), Hodorogea (70 Horj), De Nooijer (70 Mailson) - Cicâldău (70 Kofi), Băluță (46 Dumitrescu, 70 Ghiță), Vînă (70 Casap) - Chițu (70 Gavra), I. Hagi (70 Voduț), Mățan, (46 Drăguș).

Grasshoppers Zurich (antrenor Murat Yakin): Vasic - Pnishi, Lavanchy, Doumbia, Zesiger, Arigoni - Fasko, Sadik, Sukacev, Muller - Avdijaj. Au mai intrat: Pribanovic, Rhyner, Cvetkovic, Taipi, Djuricin, Andersen, Kapic, Bergstrom, Lika, Bajrami.