Viitorul Constanta

Gheorghe Hagi dupa victoria cu CFR: ”Am vandut cei mai buni oameni si suntem acolo in fata”

Atitudinea unui om multumita afisata de Gheorghe Hagi dupa victoria obtinuta de Viitorul, duminica seara, pe teren propriu contra campioanei CFR Cluj, scor 3-1.

”Dan are o echipa foarte buna, joaca din trei in trei zile, a facut anumite schimbari. Am avut controlul meciului 60 de minute, apoi am pierdut controlul, dar e normal la 3-0.

”Strategia a fost buna, cand ei ne faceam presiune, aveam alternativa la pressingul lor. Am avut un portar care e in forma. Bravo lui Cabuz.

”Nu l-am invatat nimic pe Matei, suntem doar de 3 saptamani impreuna. Mi-a spus la pauza ca nu mai era proaspat. Incearca si el sa ne simta, e un jucator bun.

”Important e ca suntem acolo la egalitate de puncte cu CFR, suntem in fata, dupa ce in vara am vandut cei mai buni jucatori. Stam bine”, a declarat Gheorghe Hagi dupa meciul de la Ovidiu.

Viitorul a egalat-o la puncte pe CFR cu o etapa inaintea finalului turului de campionat in Liga 1.