Viitorul – CFR Cluj 1-1. Campioana pierde teren in fata liderului

Echipele Viitorul Constanta si CFR Cluj au remizat, scor 1-1, intr-un meci disputat duminica seara in etapa a 6-a din CASA Liga 1.

Viitorul a deschis scorul rapid, in minutul 6, prin Luckassen cu capul dupa o centrare in fata portii.

Egalarea a fost adusa de Ciprian Deac in minutul 54 dintr-o lovitura de la 11 metri obtinuta de Rondon.

CFR Cluj acumuleaza 12 puncte in clasament si o egaleaza pe FCSB, echipa de pe locul doi.

Liderul Universitatea Craiova se afla la sase puncte distanta in fruntea ierarhiei.

Viitorul ramane in partea inferioara a ierarhiei, cu doar sase puncte in sase etape.

Au evoluat echipele

Viitorul: Cojocaru – Boboc, Mladen, Ghiţă, De Nooijer – Benzar (Stoian ’66), Gaztanaga, Matei (Casap ’86)– Iancu, Luckassen (Castaneda ’78), Măţan (Dussaut ’85). Antrenor: Ruben de la Barrera.

CFR Cluj: Bălgrădean – Manea, Burcă, Cestor, Camora – Itu (Petrila ’61), Bordeianu, Deac (Păun ’85) – Pereira (Djokovic ’61), Omrani (Vojtus ’85), Costache (Rondon ’29). Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonaşe galbene: Gaztanaga ’49, Ghiţă ’53, Iancu ‘87 / Rondon ’21, Omrani ’22, Cestor ’63, Deac ’67, Camora ’90, Păun ‘90.

Arbitri: Marcel Bîrsan – Mircea Orbuleţ, Valentin Avram – Marian Barbu.