Viitorul castiga la scor cu Chindia

Etapa a 11-a din playout a fost deschisa, sambata, cu partida dintre Viitorul Constanta si Chindia Targoviste, meci castigat autoritar de echipa lui Gheorghe Hagi, scor 4-1 (1-0).

George Ganea a deschis scorul in minutul 42 cu o reluare din apropierea portii.

Gabi Iancu si-a trecut in cont dupa pauza al 18-lea gol al sezonului, in minutul 62, cu un sut de la distanta prin care l-a surprins pe portarul Aioani.

Chindia a reactionat prin Florea si a redus din diferenta la trei minute dupa golul lui Iancu.

Doar sapte minute s-a mentinut suspansul la Ovidiu, Rivaldinho punctand pentru 3-1 cu un sut din afara careului dupa o frumoasa actiune de atac a celor de la Viitorul.

Brazilianul din atacul formatiei lui Gheorghe Hagi avea sa inchida tabela in minutul 83.

iitorul: Căbuz – Căpuşă (Rivaldinho ’60), Mladen, Ghiţă, De Nooijer – Ciobanu (Iacob ’60), Artean, Achim (Georgescu ’73) – Iancu, L. Munteanu (Casap ’60), G. Ganea (Pitu ’69). Antrenor: Gheorghe Hagi.

Chindia Târgovişte: Aioani - Martac, Benga, Piţian (Diallo ’74), Corbu – Dumitraşcu (Mihai ’58), Raţă (Dangubic ’74) - Neguţ, Bic (Berisha ’58), Piftor (Yameogo ’46) - Florea. Antrenor: Emil Săndoi.

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu, Ovidiu Artene - Florin Mazilu.