Victorie spectaculoasa obtinuta de Craiova cu Viitorul

Universitatea Craiova s-a impus in duelul de podium cu Viitorul, scor 3-1, si se apropie la doua puncte de liderul CFR Cluj.

Viitorul a avut un inceput ideal de partida, cu gol marcat de Tiru in minutul 7. Acesta a punctat cu o lovitura de cap din sase metri dupa o centrare din lovitura libera.

Finalul primei reprize a apartinut Craiovei, echipa care a marcat de doua ori intr-un interval de doar trei minute.

Cicaldau a adus egalarea marcand chiar impotriva fostei sale echipe, dupa care Koljic a pus cireasa pe tort cu o executie spectaculoasa din marginea careului.

Craiova a inchis tabela la opt minute dupa pauza prin Balasa. Acesta a executat pe poarta o lovitura libera si Cabuz a scapat mingea din maini gafand incredibil.

In finalul partidei Koljic a ratat sansa golului de 4-1, faza la care cei de la Viitorul au fost salvati de bara.

Universitatea Craiova: Pigliacelli - Martic, Bălaşa, Acka, Vătăjelu - Mateiu, Cicâldău, Bancu - Niţu (Koljic '24), Ivan (Fortes '86), Baiaram (Baicu '76). Manager: Victor Piţurcă.

Viitorul: Căbuz - Boboc, Ţîru, Artean, De Nooijer - Ciobanu, Achim (Iacob '65), Houri - Iancu (Filip '75), Rivaldinho, C. Matei (Ganea '61). Manager tehnic: Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Cicâldău '12, Bancu '45+3 / Ţîru '45+3, Achim '53, Iancu '55.