Victorie pentru Farul in Stefan cel Mare la ultimul meci al anului in Liga 1

Echipa pregatita de Gheorghe Hagi s-a impus, cu 2-0 (0-0), in partida cu Dinamo din etapa a 21-a.

Jefte Betancor a deschis scorul in minutul 54 dupa o faza fixa de la coltul terenului.

Atacantul spaniol ratase doua mari ocazii in prima repriza. In minutul 21 a sutat in bara din 6-7 metri singur cu portarul, pentru ca cinci minute mai tarziu sa trimita direct in Esanu.

Betancor n-a mai ratat dupa pauza, cand a profitat de o minge pe care dinamovistii n-au reusit sa o respinga.

In minutul 57, Farul a dat lovitura pe contraatac prin Ganea.

Betancor a ratat de putin dubla, in minutul 63, cand a trimis in bara.

Dinamo incheie anul in penultima pozitie a clasamentului din Liga 1.

Dinamo: Eşanu - G. Creţu, R. Popa (Nunici '64), Giafer, Kainourgios - Borduşanu (Bani '82), Carp, Itu, Măgureanu (C. Stan '82) - Torje (Amzar '72) - Ivanovski (Ţîră '82). Antrenor Mircea Rednic.

Farul: Aioani - Mladen, Larie, Ghiţă, De Nooijer - Romario Pires (Dussaut '74), Artean, Grameni (Pitu '64) - Ganea (A. Petre '64), Jefte Betancor (N. Popescu '82), Ciobanu (Purece '64). Antrenor Gheorghe Hagi.

Cartonaşe galbene: Carp '67 / Romario Pires '73.

Arbitri: Istvan Kovacs - Vasile Marinescu şi Ovidiu Artene.