Victorie mare pentru Dunarea Calarasi impotriva lui Dinamo

Echipa Dunarea Calarasi a urcat pe locul de baraj dupa 1-0 contra lui Dinamo, sambata, in etapa a 8-a din playout in Liga 1 Betano.

Ammari a marcat unicul gol al meciului in minutul 70 al meciului de la Calarasi cu un sut pe jos din interiorul careului.

Ambele echipe au incheiat meciul in inferioritate numerica, Gabriel Enache de la gazde si Ricardo Grigore de la oaspeti fiind eliminati cu rosu direct dupa o altercatie in minutul 81.

Asa am trait Dunarea Calarasi - Dinamo

Dunarea Calarasi acumuleaza 21 de puncte si urca pe locul sase in clasamentul din playout, Hermannstadt fiind impinsa pe loc direct retrogradabil dupa acest rezultat.

Dinamo rateaza sansa de a se apropia de liderul Gaz Metan Medias, formatie care ramane la patru puncte distanta inaintea meciului direct de saptamana viitoare.

Dinamo: Muţiu - Dussaut, Klimavicius, R. Grigore, N. Aliji – Sorescu (Christovao ’71), Nistor, N'Diaye, Zenke (Jaadi ’58) - Montini, D. Popa (Papazoglou ’56). Antrenor: Mircea Rednic;

Cartonaşe galbene: Luchin ’43, Dobrosavlevici ’59, Ammari ’70, Simion ’76, Straton ‘90+2 / Dussault ’78, Aliji ‘83;

Cartonaşe roşii: Gabriel Enache ’82 / Ricardo Grigore ‘82;

Arbitru: Marcel Bîrsan.