Victorie categorica pentru CFR Cluj la Voluntari

CFR Cluj si-a consolidat prima pozitie in clasamentul din Liga 1 Betano dupa 3-0 in deplasare cu FC Voluntari, vineri seara, in primul meci din etapa a 20-a.

Omrani a deschis scorul cu trei minute inaintea pauzei cu un sut din interiorul careului la coltul  scurt.

Totul a pornit de la un balonul pierdut in propria jumatate de teren de Rauta.

In partea secunda cei de la CFR Cluj si-au securizat victoria prin reusitele lui Deac si Paun.

Deac a inscris cu o reluare din fata portii la pasa din cadere oferita de Omrani.

Dupa sase minute Paun a inchis tabela cu un sut la coltul scurt dupa o patrundere in stanga.

Cu acest succes CFR Cluj se distanteaza la opt puncte de FCSB, echipa care evolueaza sambata seara pe teren propriu cu lanterna Juventus.

FC Voluntari: Balauru - Achim, Balaur, Popescu, Acsinte (Ivanovici '57) - Răuţă, Lazăr - Căpăţână (G. Deac '58), Marinescu (Cernat '78), Olteanu - Bălan. Antrenor: Claudiu Niculescu.

CFR Cluj: Aralauskis - Manea, Paulo Sousa, Andrei Mureşan, Camora - Hoban, Dokovic - Deac (Nouvier '80), Culio (Rus '76), Păun - Omrani (Balde '83). Antrenor: Dan Petrescu.

Cartonaşe galbene: Popescu '46, Balaur '60 / Culio '73, Deac '75.

Meciul a fost arbitrat de Marius Avram, ajutat de Ovidiu Artene şi Mihai Marica.