UTA si FC Botosani au remizat in etapa a 19-a

Echipa din Arad n-a reusit sa le ofere fanilor o victorie la ultima partida disputata pe teren propriu in acest an.

UTA Arad si FC Botosani au remizat, scor 0-0, sambata dupa-amiaza, intr-o partida din etapa a 19-a in CASA Liga 1.

Gazdele au ratat o mare ocazie pe final de meci prin Vukcevic, jucator intrat dupa pauza, sutul acestuia fiind blocat de portarul Pap.

Miculescu s-a aflat pe urmarire, dar Florescu a avut prim planul si a respins in extremis din fata portii.

In minutul 73, bara i-a salvat pe cei de la UTA dupa un atac prelungit al botosenenilor.

Prima repriza a oferit cate o faza de poarta de ambele partie.

Mai intai Pap a respins cu emotii sutul lui Shlyakov de la distanta, pentru ca apoi Iacob sa se opuna la sutul lui Florescu dintr-o lovitura libera.

UTA: Iacob – Baravykas (Vukcevic '46), Benga, Medimorec (Erico '68), Shliakov – Vorobjovas, Passaglia (Batha '46) – Roger, Ubbink (Antal '77), Miculescu – Dangubic (Hora '67). Antrenor: Lazslo Balint.

FC Botoşani: Pap – Braun, Racoviţan, Dawa (Patache '89), Ţigănaşu – Papa, Florescu – Ongenda (Şeroni '90+2), Târcoveanu, Souza – Fili. Antrenor: Marius Croitoru.

Cartonaşe galbene: Vorobjovas '63, Miculescu '78, Hora '86 / Dawa '33, Fili '61.

Arbitri:Marcel Bîrsan - Daniel Mitruţi, Marius Badea.