UTA pleaca neinvinsa de la Ovidiu

Putem vorbi de o surpriza dupa Viitorul - UTA meci incheiat la egalitate, scor 1-1, in prima etapa a noului sezon de Liga 1.

Ambele goluri ale confruntarii de la Ovidiu au fost marcate in finalul primei reprize.

Iancu a deschis scorul in minutul 43 dintr-o lovitura de la 11 metri provocata de Albu.

Acelasi Albu s-a revansat un minut mai tarziu pasand decisiv pentru reusita de 1-1 a lui Buhacianu.

S-a intrat astfel la cabine in echilibru pe tabela de marcaj, scorul fiind mentinut si in partea secunda pana la finalul intalnirii.

La Viitorul a debutat pe banca spaniolul Ruben de la Barrera, in timp ce Gheorghe Hagi a urmarit meciul de la tribuna oficiala alaturi de Gheorghe Popescu.

UTA a revenit in Liga 1 dupa o absenta de 12 ani.

Viitorul: Cojocaru – Boboc, Mladen, Ghiţă, De Nooijer – Matei (Ciobanu ’83), Artean, Bodişteanu (Fernandez ’65) – Iancu, Munteanu (Ganea ’72), Măţan. Antrenor: Ruben de la Barrera.

UTA: Moldovan – Tomozei (Rumbullaku ’61), Benga, Ilie, Buştea – Teşcan (Ursu ’46), Roşu (Melinte ’68), Albu, Buhăcianu – Ioniţă (Rus ’83), Hora (Morar ’68). Antrenor: Laszlo Balint.

Cartonaş galben: / Hora ‘60.

Arbitri: Marcel Bîrsan – Bogdan Gheorghe, Ferencz Tunyogi – Adrian Viorel Cojocaru.