UTA obține prima victorie în playout

Echipa UTA Arad a câștigat duelul programat, sâmbătă, pe teren propriu cu Universitatea Cluj, în etapa secundă a playout-ului de Liga 1.

Clasamentul actualizat din playout în Liga 1

Arădeanii au tranșat disputa, cu 2-0, ambele goluri fiind marcate încă din prima repriză.

Postolachi a deschis scorul în minutul 23 și tot el a pasat decisiv pentru golul de 2-0 marcat de Milosevic trei minute mai tarziu.

Cu cinci minute înaintea finalului Postolachi a fost înlocuit cu veteranul Keseru pentru aplauzele publicului arădean.

UTA avea o singură victorie în ultimele cinci meciuri din campionat, 3-1 cu FCSB, și venea după două înfrângeri la rând.

De cealaltă parte, U Cluj pierduse un singur meci din ultimele cinci, adunând în rest patru victorii.

STATISTICĂ - 11 cornere și 5 cartonașe galbene au fost în meciul de la Arad!

Cei de la U Cluj au avut un gol anulat de VAR la Gomes, în minutul 48.