1
FCSB
Coman 18'

Așa am trăit UTA – FCSB 3-1

Meciul zilei in Liga 1 le-a adus față în față pe UTA și FCSB, duminică seara, de la ora 21:00. Partida a fost live text în această pagină.

De cinci ori s-au întîlnit cele două formații în ultimii trei ani. De patru ori s-au impus roş-albaştrii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

FCSB s-a impus în meciul tur, cu 2-1, prin golurile marcate de Olaru și Compagno, respectiv Keșeru.

Compagno (16 goluri în actualul sezon) a ajuns la șapte galbene și e suspendat pentru meciul de la Arad.

FCSB a rămas în această săptămână fără antrenorul din acte, Leonard Strizu. Acesta și-a dat demisia după meciul cu Petrolul (4-1).

23:01

Final de partidă.

90'

Ovidiu Popescu intră în locul lui Șut, accidentat după o ciocnire aeriană.

90'

Meciul e prelungit cu 9 minute!

89'

Tavi Popescu trimite puțin pe lângă poartă.

80'

Kucher se opune golului la reluarea lui Miculescu din apropiere.

78'

Gol Ubbink!

UTA se desprinde la 3-1 prin reușita lui Ubbink din pasa lui Pop în fața porții. O fază pornită de la balonul pierdut de Olaru în propria jumătate.

72'

Ubbink trimite pe lângă poartă din afara careului.

66'

Ocazie pentru FCSB la execuția lui Șut din afara careului. Kucher a respins în față.

64'

Gol UTA!

UTA revine la conducere. Al șaselea gol marcat de Postolachi în acest sezon. Acesta a pătruns din spatele lui Radunovic și a punctat cu un șut la colțul lung.

62'

Ocazie pentru UTA la șutul lui Pop din interiorul careului. Sorescu respinge în corner.

57'

Otele iese accidentat. Intră Postolachi la UTA.

54'

Faza fixă rămâne fără rezultat după șutul lui Coman care îl face KO pe Erico.

52'

Lovitură liberă periculoasă pentru poarta arădeană.

46'

Start de repriză secundă.

21:50

1-1 după primele 45 de minute între UTA și FCSB.

45'

Dawa a reluat cu capul peste poartă după un corner. A fost ultima fază a reprizei.

45'

Ocazie uriașă ratată de FCSB prin Miculescu. Acesta reia cu capul pe poartă și Kucher respinge în corner.

41'

Milosevic reia periculos spre poarta. Târnovanu reține în doi timpi cu ceva emoții.

37'

Tavi Popescu ia o faza pe cont propriu și trage in Batha. Mingea rămâne la FCSB.

25'

Atac periculos al celor de la FCSB. Olaru pătrunde în careu și pasează în lateral pentru Miculescu. Apare Roger și respinge în corner.

18'

Gol Coman!

FCSB egalează prin Florinel Coman. Acesta prinde un șut de efect din interiorul careului pentru 1-1.

14'

Gol Tamm (ag)!

UTA deschide scorul în urma autogolului semnat de Tamm. Acesta a deviat în propria poartă centrarea lui Otele.