1
Farul
Mazilu 61'

Asa am trait UTA - Farul

Liderul Farul Constanta a venit in Banat pentru confruntarea cu UTA, vineri seara, de la ora 20:30, in etapa a 27-a din Liga 1.

Echipa pregatita de Gheorghe Hagi are un avans de doua puncte fata de CFR Cluj, in timp ce UTA ocupa penultimul loc in clasament.

De la revenirea aradenilor pe prima scnea din 2020, cele doua echipe s-au mai intalnit in principala competitie interna de sase ori, fiecare si-a trecut in cont cate o victorie, iar alte patru partide s-au terminat la egalitate.

O singura victorie a obtinut UTA in 2023, in rest adunand doua remize si doua infrangeri.

Farul este neinvinsa in ultimele patru meciuri in campionat, interval in care a contabilizat trei succese.

In tur, la Ovidiu, Farul a castigat cu UTA in inferioritate numerica, scor 2-0, prin golurile marcate de Alibec din penalty si Casap.

22:26

90'

Ocazie uluitoare ratata de UTA prin Benga. Sut care trece pe langa poarta.

77'

Faza fixa pentru gazde. Anton trage pe poarta din lovitura libera. Mingea e respinsa de apararea Farului.

63'

Otele patrunde in careu si trimite pe langa poarta Farului.

61'

Gol Mazilu!

Farul deschide scorul la Arad. Mazilu, jucator intrat in partea secunda in locul lui Sirbu, ia o faza pe cont propriu si inscrie cu un sut plasat din interiorul careului.

59'

Lovitura libera pentru UTA. Anton suteaza in zidul celor de la Farul.

46'

S-a reluat partida.

21:21

0-0 dupa primele 45 de minute la Arad.

31'

Alibec trage la poarta, dar mingea se duce mult peste.

26'

Sansa ratata de UTA prin Batha. Sutul acestuia se duce putin alaturi.

24'

A doua ocazie pentru UTA in acest meci este ratata de Ubbink. Sut din interiorul careului pe langa poarta Farului.

21'

Batha (UTA) vede primul galben al meciului.

21'

Borza suteaza peste poarta aradeana. Indrazneata tentativa fundasului stanga de la Farul.

5'

Ocazie pentru UTA ratata de Roger ajuns singur cu Aioani. Portarul oaspetilor a blocat cu piciorul.