UTA a facut scor cu Gaz Metan

Echipa UTA Arad s-a impus de o maniera categorica in meciul cu Gaz Metan Medias, lanterna rosie a campionatului, in etapa a 3-a din playout.

Cardoso a deschis scorul dupa zece minute cu o reluare de la nivelul gazonului, dupa o faza prelungita de atac a Batranei Doamne.

UTA si-a dublat avantajul in minutul 25 prin Vorobjovas cu un sut din interiorul careului la centrarea lui Vukcevic de pe flancul drept.

Cu un sfert de ora inaintea pauzei gazdele au marcat golul de 3-0 prin Otele. Acesta a scapat singur cu portarul Bumbar si a trimis in poarta goala dupa ce l-a lobat pe acesta.

Vorobjovas si-a trecut in cont dubla cu un sfert de ora inaintea finalului cu un sut spectaculos aproape de vinclu.

Caseta tehnica:

UTA: Balauru - Vukcevici (F. Matei '46), Erico, Benga, Şliakov - Vorobjovas, Batha (Hrezdac '75), Ubbink - Cardoso (Dangunici 69), Miculescu (Pătrăgică '46), Otele (Mercioiu '75). Antrenor Ionuţ Badea;

Gaz Metan Mediaş: Bumbar - Kanda, E. Avram, Mathaus, Maxim - Francisco, D. Iancu (Ţala '71) - Costea, Gaşpar, Ursu (Covaci '63) – Domşa. Antrenor Flavius Boroncoi.

Cartonaşe galbene: Vorobjovas '45, Erico '64, Şliakov '59 / Avram '65.

Arbitri: Andrei Antonie - Claudiu Lucaciu, Răzvan Soponar - Florin Andrei.