Universitatea Craiova

Victor Piturca: “Mai rau de atat nu se putea”

Debut cu stangul pentru Victor Piturca pe banca Universitatii Craiova impotriva celor de la FCSB.

“Istoricul a fost unul simplu. Un joc de lupta. Noi am intrat mai greu in ritm. O prima repriza in care n-am avut mari realizari, o singura ocazie. Am controlat a doua repriza in intregime. E greu sa castigi puncte cand nu marchezi gol, goluri.

“Ce conteaza ca am fost echipa mai periculoasa? Mai rau de atat nu se putea. Am pierdut, FCSB a obtinut trei puncte, urca. E un razboi lung, sunt lupte si vom incerca sa castigam meciul urmator. E a treia oara cand vin si pentru prima oara pierd primul meci.

“Ivan s-a batut pe toata durata meciului, dar trebuie sa aiba parte si de mingi in careu pentru a marca. Echipa a luptat, n-am ce sa le reprosez. Ne lipseste circulatia balonului asa cum mi-as dori si nu marcam”, a spus Piturca dupa meci.

FCSB s-a impus in Banie, cu 1-0, prin golul debutantului Juvhel Tsoumou in minutul 89.