Universitatea Craiova

Victor Piturca dupa un nou meci slab al Craiovei: ”Sa fim multumiti cu acest egal”

Universitatea Craiova s-a chinuit pentru un 1-1 cu Chindia Targoviste, in conditiile in care echipa damboviteana a evoluat in inferioritate numerica din minutul 28.

”Explicatia e cea care a fost in teren. Daca nu reusesti sa marchezi si in momentul in care adversarul joaca cu un om mai putin, asa se intampla. Pana la urma sa fim multumiti cu acest meci nul. Daca nu marcam repede din acea faza fixa, puteam sa si pierdem.

”Sunt suparat pentru ca este inadmisibil sa joci cu un om in plus si nici macar sa nu-ti creezi ocazii de a marca. Ce presiune? Eu nu vad nicio presiune. Era un joc de fotbal si nu am reusit sa ne concentram cum am facut-o cu Dinamo. Nu stiu de ce mai are nevoie Craiova. Vad ca psihic nu stam foarte bine, deci trebuie sa lucram si la capitolul asta”, a spus Piturca dupa meciul de la Ploiesti.

Bic a deschis scorul pentru Chindia, patru minute mai tarziu Cicaldau egaland cu un sut deviat.

Interesant este ca Bic a fost imprumutat de Craiova la Chindia inaintea acestui sezon.