Universitatea Craiova

Universitatea Craiova invinge pe St.Gallen

Sursă foto: fcsg.ch

Echipa Universitatea Craiova a obtinut, sambata, primul succes in cantonamentul pe care juvetii il efectueaza in aceasta perioada in Malta.

Juvetii pregatiti de Gigi Multescu au trecut, sambata, de St.Gallen, echipa de pe locul sase in prima liga elvetiana, cu 2-1.

Andrei Ivan a deschis scorul în minutul 4, reluând imparabil cu capul din interiorul careului. Tot el a oferit pasa decisivă pentru Măzărache, care a urcat scorul la 2-0 în minutul 30 al întâlnirii. La mijlocul reprizei secunde, elvețienii au redus din diferență prin Lucas Cueto, anunta site-ul oficial al echipei din Banie.

Echipa

Mulțescu a început în următoarea formulă: Calancea – Petre, Acka, Kelic, Briceag – Zlatinski, Băluță, Mateiu – Bancu, Ivan, Măzărache.

În repriza a doua au evoluat: Mingote - Vlădoiu, Dumitraș (Kelic), Popov, Petre – Screciu, Drăghici, Nuno Rocha – Manea, Popescu, Gustavo.

Următorul meci amical al Universității Craiova se va disputa pe data de 18 ianuarie împotriva formației malteze Hibernians.

In primul amical oltenii remizasera cu Fortuna Dusseldorf, echipa din liga a doua germana, scor 1-1.