Universitatea Craiova

Universitatea Craiova castiga primul meci cu Neagoe pe banca

Juvetii au obtinut victoria in amicalul disputat in Antalya contra formatiei maghiare Kecskeméti TE, scor 3-1.

Dupa o prima repriza fara goluri, Ante Roguljic a deschis scorul din penalty, in minutul 48.

Echipa maghiara a restabilit egalitatea dupa doar un minut cu un sut direct din lovitura libera, marcator fiind Valentin Hadaro.

O faza fixa a adus si golul doi al Universitatii Craiova, Raul Silva marcand dupa un corner, in minutul 54.

Cu cinci minute inaintea finalului partidei, brazilianul Rivaldinho avea sa inchida tabela cu o reluare din fata portii si sa stabileasca rezultatul final, 3-1 pentru Craiova la primul meci cu Eugen Neagoe pe banca tehnica.

Universitatea Craiova a inceput meciul in formula: Popescu - Martic, Găman, Mitrea, Vătăjelu - Crețu, Screciu, Nistor - Cîmpanu, Ivan, Markovic.

In partea secunda au evoluat: Lazar - Hanca, Papp, Silva, Benga - Mateiu, Căpățînă - Isfan, Rogulic, Danciu - Rivaldinho.