Universitatea Craiova

Reghecampf, suparat pe jucatorii sai: "Astept sa arate caracter"

Laurentiu Reghecampf s-a aratat suparat pe atitudinea jucatorilor sai la meciul cu CFR Cluj, partida pierduta de Universitatea Craiova, scor 0-1, intr-un meci din etapa a 9-a in CASA Liga 1.

"Am jucat foarte slab, mai ales in prima repriza. Am avut si ceva ghinion, dar in mare nu mi-a placut. Am discutat si cu jucatorii. Trebuie sa ne trezim pentru ca pierdem multe puncte. E o diferenta foarte mare fata de meciul trecut. Am avut multe ocazii. Astazi s-a jucat foarte slab din partea noastra.

"Trebuie sa marcam. Avem foarte multe ocazii si ratam cu o seninatate incredibila. Din punctul meu de vedere echipa noastra nu s-a ridicat la nivelul la care trebuia sa joace.

"Astept de la toti sa arate caracter, atitudine, ca o echipa care isi doreste sa castige campionatul", a declarat Laurentiu Reghecampf.

Andrei Burca a marcat unicul gol al meciului din Gruia dupa o lovitura de la coltul terenului, in minutul 20.