Universitatea Craiova

Piturca explica infrangerea cu Astra: ”Am intrat in depresie fotbalistica”

Universitatea Craiova a ratat inca o data sansa primului loc in Liga 1 dupa 0-1 in deplasare cu Astra Giurgiu, noul lider al campionatului.

”In prima repriza am avut oportunitati, nu am marcat si s-a intamplat ce s-a intamplat. Si a doua repriza a fost controlata tot de noi pana am primit acel gol. Apoi am intrat in depresie fotbalistica si totul era cam la intamplare”, a spus Victor Piturca dupa meciul de la Giurgiu.

”A avut Astra vreun ritm? N-a avut niciun ritm. S-a aparat si a jucat pe contraatac. Concluzia e una singura: jucam, dominam adversarul si nu marcam”, a mai spus Piturca.

Acesta a mai spus ca l-a introdus pe Andrei Ivan in pofida unor probleme de sanatate si ca deocamdata nu se gandeste la nicio strategie de viitor.