3
Craiova
Roman 67' Bancu 51' Mateiu 12'

Asa am trait Sabail - Craiova in Europa League

Universitatea Craiova isi incearca din nou sansa in cupele europene, dupa ce in ultimii doi ani a dat peste doi balauri: AC Milan si Leipzig. De aceasta data oltenii au o sansa mare contra azerilor de la Sabail.

20:52

90'

Mare ocazie ratata de Craiova prin Qaka. Sutul musca din bara si iese apoi afara.

86'

Martic trimite peste poarta dintr-o lovitura libera in marginea careului.

82'

Gol Ramazanov!

Incredibila gafa a portarului Pigliacelli care a pasat direct la un adversar si Ramazanov a transformat in gol centrarea venita pe coltul scurt.

73'

Alexandru Ionita debuteaza la Craiova. L-a inlocuit pe Barbut.

69'

Barbut aproape de 4-1 dintr-o contra care se putea transforma in gol..

67'

Gol Roman!

Craiova se distanteaza la 3-1 pe tabela prin reusita lui Roman, jucator care imediat ii lasa locul in teren lui Carlos Fortes.

51'

Gol Bancu!

Craiova revine la conducere dupa o patrundere de toata frumusetea a lui Bancu. Tot el a finalizat cu sut din interiorul careului pentru 2-1.

46'

45'

Barbut trimite mult pe langa poarta la ultima faza a reprizei.

33'

Sabail egaleaza prin Ramazanov dupa o faza fixa de la coltul terenului. Mingea trimisa pe jos in marginea careului si Ramazanov il invinge pe Pigliacelli cu un sut plasat. Portarul italian putea face mai mult.

31'

Barbut trimite periculos in fata portii si prinde portarul macedonean Bojinovski. Atacase acolo Vatajelu coltul scurt.

30'

Roman se intoarce cu fata la poarta si trimite putin peste buturile azerilor.

26'

Erico da Silva, fostul fundas al Astrei Giurgiu, reia cu capul peste poarta lui Pigliacelli. Prima sansa pentru Sabail.

25'

Prima aparitie a azerilor in careul Craiovei. Rahimov obtine lovitura de la colt.

18'

Barbut scapa singur cu portarul si nu obtine mai mult de un corner. Sansa mare de 2-0 pentru Craiova.

12'

Gol Mateiu!

Craiova deschide scorul la Baku prin Mateiu, jucator care a reluat spectaculos din centrul careului din centrarea lui Martic.

11'

Corner pentru Craiova dupa un sut al lui Mateiu deviat de un adversar.

7'

Martic vede primul cartonas galben al meciului pentru un fault la centrul terenului.