Universitatea Craiova

Laci – Universitatea Craiova, meciul revansei pentru olteni dupa rusinea din 2020

Eliminata rusinos din Europa League sezonul precedent de anonima Lokomotiv Tbilisi, echipa din Banie cauta revansa in fata unui adversar din Albania de o valoare asemanatoare cu a gruzinilor din 2020.

Cotele oferite de BETANO
Laci – 4.40 | Egal – 3.56 | Craiova – 2.03

Partida cu Laci se va disputa la Elbasan, joi seara, cu incepere de la ora 20.

Universitatea Craiova a inceput sezonul castigand Supercupa Romaniei la loviturile de departajare in fata campioanei CFR Cluj.

Un meci in care oltenii n-au avut nici macar un sut pe spatiul portii in cele 90 de minute regulamentare.

A urmat partida de campionat cu FC Arges, meci castigat de Universitatea Craiova la limita, scor 1-0, prin reusita lui Andrei Ivan din debutul partii secunda.

Daca trece de Laci pentru Universitatea Craiova urmeaza o dubla de foc impotriva lui Anderlecht Bruxelles.

Locul patru sezonul precedent din Albania, Laci n-a trecut niciodata de turul 2 preliminar in cupele europene.

Turul anterior albanezii au trecut dupa prelungiri de Buducnost Podgorica din Muntenegru.

Laci nu a disputat inca niciun meci in sezonul intern albanez.

Pentru Laci victoria obtinuta in returul cu Buducnost a fost doar a doua in istoria participarilor in cupele europene.

Prima fusese obtinuta in 2018, scor 1-0, contra cipriotilor de la Anorthosis Famagusta.