Universitatea Craiova

Cristiano Bergodi, prima reactie dupa victoria cu Botosani

Craiova a mai facut un pas spre titlul de campioana dupa 2-0 in deplasare cu FC Botosani.

O victorie conturata dupa pauza, cand oltenii au marcat de fiecare data din lovitura de la 11 metri la faulturile comise in care de Andrei Chindris.

Antrenorul italian Cristiano Bergodi a vorbit dupa meci despre succesul obtinut pe terenul unei formatii cu aspiratii la un loc pe podium.

“Un meci bun, reusit. Am fost putin nelinistiti in prima repriza, am avut un joc crispat, dar am avut doua ocazii.

“A doua repriza am jucat bine si am avut o ocazie mare de a marca. Suntem multumiti si imi felicit jucatorii. Sunt multumit de ce arata echipa, se apara bine, se repliaza. Meritul este al baietilor”, a declarat Bergodi.

Craiova are patru puncte in fata rivalei la titlu CFR Cluj si un meci in plus disputat.

Oltenii au avantajul de a juca in ultima etapa, peste doua runde, pe teren propriu chiar cu formatia pregatita de Dan Petrescu.