Universitatea Craiova

Craiova completeaza tabloul sferturilor de finala in Cupa Romaniei

Echipa Universitatea Craiova a inchis faza optimilor din Cupa Romaniei cu o victorie categorica pe terenul celor de la FC Voluntari, ultima clasata din Liga 1.

Gruparea din Banie a controlat disputa autoritar si la final a bifat victoria, scor 4-1.

Internationalul de tineret Mihaila si-a trecut in cont o dubla in minutele 12 si 20.

Voluntariul a redus din diferenta in minutul 32 dupa un autogol semnat de Martic, fundasul de banda al oltenilor.

La opt minute dupa pauza Laidouni l-a faultat in careu pe Tiago Ferreira, jucatorul care a refuzat sa faca parte din schimbul cu FCSB.

Cicaldau a transformat cu o executie sigura pentru 3-1, aducand linistea pentru echipa lui Victor Piturca.

Bancu a intrat in locul accidentatului Koljic si internationalul roman a oferit pasa decisiva pentru golul de 3-1 marcat de Ionita in minutul 75.