Universitatea Craiova

Bergodi nu se gandeste inca la titlu

Craiova s-a apropiat la un punct de liderul campionatului CFR Cluj dupa victoria obtinuta in Gruia, cu 3-2.

Cristiano Bergodi, antrenor instalat la Craiova in pauza fortata a campionatului din cauza pandemiei de coronavirus, spune ca titlul e inca departe.

"Sigur cel mai frumos meci al sezonului. Imi felicit baietii pentru ca au facut un meci foarte bun. O prima repriza extraordinara, apoi in a doua repriza n-am mai tinut mingea. Ei sunt o echipa cu experienta si au speculat. Ne-au dat doua goluri. Sunt multumit si mergem inainte.

"Niciodata nu m-am gandit. As fi ipocrit sa spun ca m-as fi gandit dupa trei meciuri vom fi aici, dar e meritul baietilor", a declarat Cristiano Bergodi dupa meciul din Gruia.

"Suntem modesti, nu exista ca sarbatorim. Inca suntem in spatele CFR. Vom vedea ce vom face", a mai spus Bergodi.