1
Farul
Santos 24'

Așa am trăit Universitatea Craiova - Farul

Meciul zilei de sâmbătă în Playoff-ul din Liga 1 a programat duelul cu implicații la vârful ierarhiei între Universitatea Craiova și liderul Farul Constanța. Partida din Bănie a fost live text în această pagină, cu începere de la ora 21:30.

23:34

Final de partidă.

90'

Meciul e prelungit cu 7 minute.

88'

Ocazie ireala la poarta Farului. Aioani a avut două intervenții, apoi bara transversală i-a salvat pe cei de la Farul.

82'

Gol Ivan!

Craiova egalează din lovitură de la 11 metri. Ivan a transformat impecabil pentru 1-1.

80'

Penalty pentru Universitatea Craiova după intervenția lui Boli asupra lui Koljic.

79'

Chivulete este chemat la margine pentru o posibilă fază de penalty.

75'

Roguljic desface jocul în centru și șutează mult peste poartă.

72'

Baiaram pătrunde în viteză pe stânga și trimite o minge care survolează careul Farului înainte de a ieși în out de margine.

70'

Zajkov apare la finalizare din linia a doua și trimite pe lângă poartă.

67'

Ciocnire dură între Aioani și Markovic. Ambii au nevoie de îngrijiri medicale.

63'

Senzațională intervenția lui Aioani cu piciorul la reluarea lui Crețu spre colțul scurt.

61'

Minge deviată la șutul lui Markovic. Corner pentru olteni.

57'

Baiaram recuperează mingea în marginea careului advers, dar finalizarea e una slabă.

55'

15.726 de spectatori la acest meci.

54'

Baiaram primește cu spatele la poartă. Reușește să se întoarcă și trage pe lângă poartă.

53'

Ivan trage peste poartă din interiorul careului. Craiova tot mai amenințătoare.

52'

Ivan cade în careu la un duel cu Boli. Jocul continuă.

47'

Crețu aproape de 1-1 cu capul din centrarea lui Ișfan. Blochează Aioani.

46'

Ivan trage în blocajul unui adversar. Corner pentru olteni.

46'

S-a reluat partida.

22:26

Farul are 1-0 la pauză, dar evoluează în inferioritate numerică după prostia făcută de Alibec.

45'

Markovic ia o fază pe cont propriu și trimite pe lângă poartă. A fost ultima fază a reprizei.

45'

Cartonas rosu !

Alibec este eliminat cu roșu direct pentru o lovitură cu cotul aplicată lui Vlădoiu.

43'

Paradă de zile mari din partea lui Aioani la reluarea lui Markovic cu capul din șase metri.

31'

Mateus Santos ataca la centrul terenului cu piciorul sus și nu scapă de galben.

31'

Ivan trimite la colțul lung și Zajkov reia cu capul pe lângă poartă.

31'

Markovic e blocat de Artean. Corner pentru gazde.

27'

Grameni trage din afara careului. Mingea e deviată în corner.

24'

Gol Santos!

Alibec profită de eroarea lui Vlădoiu, apoi îi trece mingea printre picioare lui Mitrea și pasează în gura porții pentru Mateus Santos. Brazilianul îndeplinește o simplă formalitate.

21'

Craiova aproape de gol după un corner. Markovic șterge mingea cu capul pe lângă poartă.

21'

Ocazie pentru Craiova la șutul lui Cîmpanu cu stângul din afara careului.

15'

Minge în careu pentru Alibec. Acesta pasează direct la un adversar.

14'

Mateiu trimite puțin peste poartă din poziție centrală.

12'

Un galben încasat de Borza (Farul).

12'

Oltenii se aruncă în atac și Ișfan trage slab pe lângă poartă.

11'

PENALTY RATAT

Popescu respinge cu piciorul șutul lui Alibec din lovitură de la 11 metri.

10'

Penalty pentru Farul, desi Chivulete a arătat nesiguranță chiar și după reluările oficiale.

9'

După minute bune centralul Chivulete este chemat la margine.

6'

Fază de penalty la un contact între Mitrea și Alibec în interiorul careului. VAR-ul analizează faza.