2
0
Hermannstadt

Asa am trait Universitatatea Craivoa - Hermannstadt

Am transmis live text in aceasta pagina meciul Universitatea Craiova - Hermannstadt, partida din etapa a 23-a in Liga 1.

21:52

85'

Isfan aproape de gol. Fostul pitestean trimite putin peste poarta.

83'

Koljic reia spre poarta. Mingea e respinsa de Isaah in corner.

64'

Gol Ivan!

Craiova se desprinde dupa un corner. Ivan sterge mingea cu capul la coltul lung pentru 2-0.

61'

Cedeaza nervii după o intrare dura a lui Iancu undeva in marginea terenului.

60'

Koljic intra in locul lui Rivaldinho.

59'

Arlauskis respinge in lateral sutul lui Balaure. Mingea a ramas la sibieni si Butean a faultat din nou in atac.

54'

Butean aproape de gol. Il trădează preluarea si apoi faulteaza in atac.

47'

Gol Ivan!

Craiova deschide scorul prin Andrei Ivan. Executie spectaculoasa din afara careului.

46'

A început repriza secunda.

20:48

Cele doua echipe intra cu 0-0 la cabine.

42'

Rivaldinho aproape de gol sub privirile tatălui sau prezent la meci. Portarul Letica a blocat in extremis cu piciorul.

37'

Arlauskis blocheaza in extremis sutul lui Butean din interiorul careului.

22'

Letica scoate peste bara sutul lui Capatana.

16'

Butean centreaza in forta pentru Balaure in fata portiu. Iese Arlauskis si respinge.

14'

Oltenii solicita penalty la un posibil hent comis de Issah.

13'

Fault in atac fluierat la patrunderea lui Paraschiv.

11'

Vătăjelu semnalizat in pozitie afara din joc.

6'

Sansa de gol pentru Hermannstadt la o centrare in fata portii. Oprut a ajuns o idee mai tarziu.

1'

Marcel Barsan flueira startul meciului. La Craiova gazonul arata impecabil dupa ce am vazut mocirlele de la Cluj, Arad si Ploiesti.

19:47

Craiova: 87 Arlauskis – 25 Gaman, 6 Screciu, 27 Martic, 5 Vatajelu – 34 Silva, 23 Capatana – 31 Isfan, 16 Nistor, 9 Ivan – 17 Rivaldinho.

Hermannstadt: 25 Letica – 5 Bejan, 17 Butean, 70 Ene, 98 Oprut – 96 Balaure, 16 Issah, 14 Mino – 7 Petrescu, 30 Paraschiv, 51 Oroian.

Avancronica

Universitatea Craiova şi FC Hermannstadt s-au mai întâlnit de șapte ori în principala competiţie internă, de patru ori s-au impus oltenii, de două ori au câştigat ardelenii, iar o partidă s-a terminat la egalitate.

Cea mai recentă întâlnire directă: 1 septembrie 2022, FC Hermannstadt - Universitatea Craiova 1-0, marcator Daniel Paraschiv.

Juvetii au pierdut un singur meci din ultimele noua disputate pe teren propriu in campionat, obtinand sapte victorii si o remiza in rest.

Hermannstadt are patru victorii, cinci remize si doar doua infrangeri in deplasare.