U Cluj

Erik Lincar: “Meritam cele trei puncte”

Universitatea Cluj a jucat curajos pe Arena Nationala contra FCSB la revenirea in prima liga. Sepcile Rosii au obtinut un punct, dar antrenorul Erik Lincar spune ca echipa sa merita chiar mai mult.

“Imi place fotbalul curajos si cred ca ne-am descurcat bine! Imi pare rau de greseala de la penalti, dar asta e, e un jucator tanar si mai are de invatat.

“Pentru noi absenta lui Radunovic a fost un avantaj, s-a vazut ca ei au suferit in defensiva, iar noi meritam sa plecam de aici cu trei puncte.

“Despre tehnologia VAR nu ma asteptam sa fiu atat de emotionat. Astepti decizia si trebuie sa o accept”, a spus Lincar dupa meciul cu FCSB.

Cele doua echipe au terminat la egalitate, scor 1-1, dupa ce Sepcile Rosii au deschis scorul in finalul primei reprize prin Adrian Balan.

FCSB a egalat prin Florin Tanase in repriza secunda dintr-o lovitura de la 11 metri.