U Cluj întoarce de la 0-1 la Sibiu și câștigă meciul dintr-un penalty în prelungiri

În ultimul meci din campionat, Universitatea Cluj s-a impus cu 2-1 pe terenul celor de la Hermannstadt.

Raul Opruț a deschis scorul pentru sibieni la jumătatea reprizei secunde.

”Șepcile Roșii” au restabilit egalitatea după pauză, în minutul 58, pentru ca în prelungirile partidei Dan Nistor să aducă victoria pentru Universitatea Cluj dintr-o lovitură de la 11 metri.

Cu 33 de puncte, Universitatea Cluj încheie pe locul patru în clasamentul din playout, în timp ce Hermannstadt s-a clasat pe locul cinci, cu 31 de puncte.

Pentru echipa lui Ioan Ovidiu Sabău urmează finala Cupei României Betano, în 24 mai, contra celor de la Sepsi.