2
0
Farul

Așa am trăit U Cluj – Farul

Echipele Universitatea Cluj și Farul Constanța au deschis etapa a 29-a, penultima din sezonul regular în Liga 1, vineri seara, de la ora 20:00. Meciul a fost live text în această pagină.

În tur, dobrogenii s-au impus pe teren propriu cu 2-0, grație golurilor marcate de Alexi Pitu și Andrei Artean.

U Cluj n-a mai pierdut de patru meciuri în campionat și vine după două victoria la rând fără gol primit, 2-0 cu FC Botoșani și 1-0 cu Hermannstadt, ultima în deplasare.

Farul are patru victoria și o remiză în ultimele cinci meciuri, fiind neînvinsă de patru meciuri în deplasare.

58'

Gol Remacle!

2-0 U Cluj!!!
Mihai Popescu greșește o pasă simplă pe faza de construcție pentru un coechipier, mingea e recuperată de Remacle și acesta dublează avantajul Șepcilor Roșii.

55'

Farul aproape de egalarea prin Munteanu. Șutul acestuia din marginea careului ocolește de puțin poarta.

46'

A inceput repriza secunda.

20:50

Pauză pe Cluj Arena.

45'

Aioani respinge în corner șutul lui Gomes din afara careului.

39'

Gol Bic!

U Cluj deschide scorul prin Bic cu o reluare din șase metri la mingea trimisă pe poartă de Thiam și respinsă în față de portarul Aioani.

32'

Nistor iese accidentat de la U Cluj, în locul său intrând Filip.

25'

Rămâne 0-0!!!
Aioani apără penalty-ul executat de Thiam. Mingea respinsă în față a fost reluată de același jucător spre poartă și din nou Aioani a apărat.

25'

Cei de la U Cluj solicită penalty la un henț comis de Artean. Jocul este oprit și faza analizată de VAR.

24'

Centralul Cătălin Popa acordă lovitură de la 11 metri pentru gazde.

1'

Simion vede cartonașul galben după doar 45 de secunde pentru un fault asupra lui Munteanu.