2
CS Mioveni
Benchaib 28' Rusu 3'

Asa am trait U Cluj – CS Mioveni

Etapa a 25-a din Liga 1 a debutat cu meciul Universitatea Cluj si CS Mioveni (17:00), partida care s-a disputat la Medias din cauza terenului impracticabil de pe Cluj Arena.

CS Mioveni ocupa in continuare ultimul loc, dar in 2023 cu Nicolae Dica pe banca argesenii au doua victorii si o remiza.

U Cluj are patru victorii, patru remize si o singura infrangere in ultimele noua meciuri disputate pe teren propriu.

De cinci ori s-au mai duelat U Cluj si CS Mioveni in prima liga. De doua ori victoria a revenit Sepcilor Rosii, un meci a fost castigat de argeseni si alte doua partide s-au incheiat remiza.

In tur, U Cluj a castigat la Mioveni, cu 1-0, prin golul lui Ely Fernandez.

Sepcile Rosii vin dupa 0-5 in deplasare cu FCU, un meci de uitat pentru echipa lui Ioan Ovidiu Sabau.

18:57

90'

Mare ocazie ratata de U Cluj prin Balan. Mingea i-a sarit dintr-o brazda in momentul sutului si a trimis peste poarta din 9-10 metri pozitie centrala.

85'

Antal aproape sa aduca Mioveniul din nou in avantaj. Sut in plasa laterala dupa o demarcare in careu. Iliev a iesit din poarta si a inchis unghiul.

75'

Stoica trimite pe langa poarta celor de la Mioveni.

71'

Gol Ispas!

U Cluj egaleaza scorul de la 0-2. Ispas a marcat din pasa lui Chipciu.

46'

Incepe repriza secunda cu doua schimbari la pauza: Filip si Pires intra la gazde. Au iesit Bic si Remacle.

17:53

Mioveni conduce cu 2-1 la pauza.

43'

Jose Gomes reia la poarta, Greb respinge pana in picioarele lui Thiam care trimite peste poarta. Ocazie pentru U Cluj de 2-2.

42'

Gol Thiam!

U Cluj reduce din diferenta prin Mamadou Thiam. Sut in forta din interiorul careului la coltul scurt.

28'

Gol Benchaib!

Oaspetii isi dubleaza avantajul prin Benchaib dintr-o lovitura de la 11 metri.

3'

Gol Rusu!

CS Mioveni deschide scorul prin Bogdan Rusu. Reluare pe jos din centrul careului dupa o pasa pe jos din corner.