FCSB

Steaua termina in genunchi ultimul amical din Antalya

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

Final de cosmar pentru Steaua in amicalul cu Wisla Cracovia, ultimul pe care ros-albastri l-au sustinut in cadrul cantonamentul de iarna din Turcia. Meciul a fost live text aici.

Steaua s-a inclinat in fata echipei Wisla Cracovia, locul zece in prima liga poloneza, cu 3-4, dupa ce in minutul 89 avea avantaj de doua goluri pe tabela (3-1).

Polonezii au marcat de doua ori profitand mai intai de o eroare in apararea stelista si apoi dupa un corner in prelungirile partidei.

Alibec si-a trecut in cont prima dubla la Steaua si tot el a ratat intentionat o lovitura de la 11 metri la scorul de 1-1 ca raspuns la protestele jucatorilor de la Wisla.

Steaua a deschis scorul prin Tamas cu un sut in forta dintr-o lovitura libera de la aproximativ 30 de metri.

Laurentiu Reghecampf a trimis in teren urmatoarea formula de echipa:

Nita - Balasa, Moke, Tamas, Momcilovic - Pintilii, Muniru - Jakolis, Alibec, De Amorim - Gnohere.

Gnohere a parasit terenul accidentat inca din prima repriza si a fost inlocuit cu Achim.

La pauza a intrat si Enache in locul lui Jakolis, iar pe parcursul reprizei secunde in teren si-a facut loc si Florin Tanase, jucator revenit cu numarul 10 pe tricou dupa o accidentare.