Impresarul Victor Becali a confirmat, luni seara, ca Steaua a parafat cel dintai transfer al perioadei de iarna, un jucator necunoscut, Tarnovan.

Alexandru Tarnovan este numele jucatorului care a semnat cu Steaua. In varsta de 18 ani, Tarnovan fusese imprumutat de Viitorul Constanta pentru a juca la formatia din Ghencea in Youth Europa League.

"Lucrurile sunt cat se poate de clare, s-au facut actele, transferul s-a facut saptamana trecuta. Actele vor fi depuse cand se deschide perioada de transferuri", a spus Victor Becali pentru Dolce Sport.

Agentul FIFA a refuzat sa faca vreun comentariu despre suma de transfer, iar neoficial se crede ca Viitorul a primit in schimbul tanarului jucator undeva la 300.000 de euro.

Tarnovan a evoluat 26 de minute pentru Steaua in sfertul de finala al Cupei Romaniei cu Otelul Galati si a marcat golul de 2-0 al partidei din Ghencea.