2
2
Viktoria Plzen
53' Krmencik 24'

Asa am trait Steaua - Viktoria Plzen 2-2. Golul lui Budescu din lovitura libera (video)

De la 20:30 am transmis live text in aceasta pagina meciul Steaua - Viktoria Plzen din turul 3 preliminar al Champions League. Partida se disputa pe Arena Nationala.

22:22

Final de partida. Calificarea se joaca in Cehia peste o saptamana. Multumim pentru atentia acordata si va invitam sa ramaneti alaturi de noi.

90'

Faza se incheie lamentabil cu un nou fault in atac. De necrezut cum a arbitrat acest azer!

90'

Corner pentru Steaua la ultima faza a meciului dupa sutul lui Larie.

90'

Minge scoasa de Momcilovic pentru sutul lui Pintilii din actiunea. Mingea se duce pe langa poarta.

90'

Meciul este prelungit 4 minute.

89'

Nita apara un sut din zona centrala dupa o lovitura libera a cehilor din stanga.

87'

Inca o ocazie uriasa ratata de Steaua. Gnohere reia cu latul peste poarta din centrarea lui Pintilii, jucator care a recuperat in jumatatea adversa.

87'

Doua mari sanse ratate de Steaua la aceeasi faza prin Teixeira si Gnohere. Ambii au ratat poarta incredibil din pozitii favorabile.

86'

Centrare a lui Enache in fata portii. Nimeni acolo sa reia decisiv.

83'
80'

Corner obtinut de Enache. Se fluiera fault in atac foarte usor, dupa care portarul Bolek trage de timp la modul obrazului gros. Azerul n-are nicio treaba cu acest aspect!

79'

Gnohere vede cartonasul galben dupa ce a sutat mingea intr-un adversar care tocmai ce-i daduse un branci la un umar la umar. In continuare o maniera de arbitraj cel putin curioasa din partea acestui azer Aliyar Aghayev.

77'

Lovitura libera periculoasa a cehilor, redutabili pana acum in jocul aerian. Mingea este reluata spre poarta, dar Nita intervine decisiv.

72'

Limbersky il incearca pe Nita cu un sut din afara careului. Totul a pornit de la o degajare ratata de Enache in marginea propriului teren.

66'

Budescu nu mai poate continua si ii lasa locul in teren lui Achim. Intentii clare din partea lui Dica de a betona centrul terenului.

64'

Enache apare in marginea careului advers si suteaza pe langa poarta. Steaua ataca dezlantuit.

62'

61'

Gol Teixeira!

Teixeira egaleaza cu o lovitura superba de cap la coltul scurt din centrarea lui Momcilovic.

58'

Alibec ii lasa locul in teren lui Gnohere.

56'

Lovitura de la colt obtinuta de Steaua dupa o centrare a lui Budescu pentru Teixeira.

53'

Gol !

Kopic o readuce pe Plzen in avantaj cu o reluare din fata portii la o minge respinsa de Nita. Portarul stelist s-a opus intr-o prima faza la un sut in forta din marginea careului.

51'

Enache cade in careul advers, stelistii cer penalty, insa azerul e conectat la alt meci. Alibec protesteaza vehement cu pretul unui galben.

47'

Budescu il ridiculizeaza pe Havel in flancul stang al cehilor si centreaza periculos in careu. Nimeni la reluare, insa Steaua incepe in presiune si pare decisa sa rezolve repede meciul.

46'

Incepe repriza secunda. De Amorim a intrat in teren la Steaua.

21:17

Pauza pe Arena Nationala dupa o prima repriza electrica. Ne tragem sufletul si revenim pentru partea secunda. Ramaneti alaturi de noi.

45'

Se joaca pe contre in acest final de repriza. Hrosovsky isi prelungeste prea mult balonul la un contraatac in superioritate numerica, faza la care stelistii au rasuflat usurati. A urmat apoi replica Stelei prin Alibec care a tras de la peste 30 de metri pe langa poarta.

45'

Morais suteaza in forta si-l obliga pe Bolek la o interventie decisiva. Corner pentru Steaua care preseaza de minute bune careul advers.

42'

Alibec deschide jocul in dreapta pentru Enache si acesta paseaza la intalnire in careu pentru urcarea lui Tanase. Intervine portarul advers.

40'

Jocul s-a reluat cu o lansare pentru Krmencik. Acesta intra cu talpa inainte la Nita si vede galbenul.

38'

37'

Gol Budescu!

Budescu transforma in gol lovitura libera obtinuta de Alibec.

36'

Budescu suteaza in forta pe centrul portii si-l obliga pe Bolek la o parada.

35'

Larie trece aproape de gol cu o reluare din sase metri in bratele portarului. Steaua ramane sus si obtine lovitura libera in marginea careului.

34'

Iesire vijelioasa a Stelei din propria jumatate si Tanase obtine cornerul.

33'

Ce sansa rateaza Plzen pe contraatac prin decarul Kopic. Sutul acestuia din 16 metri trece pe langa poarta.

31'

Budescu suteaza in zidul celor de la Plzen.

31'

Steaua incepe sa preseze tot mai puternic si Budescu obtine lovitura libera in marginea careului.

29'

Cea mai mare ocazie a Stelei este irosita de Teixeira. Excelent lasat singur cu portarul de o diagonala a lui Budescu, portughezul a intarziat sutul si a fost blocat.

28'

Budescu si Teixeira nu se inteleg la o faza simpla de parca n-au mai jucat niciodata impreuna.

26'

Petrzela nu mai este iertat pentru un fault comis asupra lui Morais la centrul terenului.

25'

Alibec incearca o deviere pentru urcarea lui Budescu, insa trimite prea tare si mingea iese afara.

24'

Gol Krmencik!

Inceputul slab al Stelei este taxat de Plzen prin golul lui Krmencik. Scapat din marcat in careu, puternicul varf al cehilor inscrie cu un sut in forta.

23'

Maniera de arbitraj a azerului Aghayev irita tribunele. Acum a fluierat extrem de usor fault in atac la Alibec.

19'

Petrzela faulteaza in atac si este nevoie de interventia staff-ului medical pentru Morais.

18'

Incercare nereusita a lui Tanase de iesire din propria jumatate cu balonul la picior. Acesta nu a ridicat capul din pamant sa-l vada pe Budescu demarcat in dreapta.

17'

Lovitura libera periculoasa executata de Kopic. Respinge Larie in afara terenului. Faza se incheie cu un fault in atac.

13'

Primul corner al Stelei este primit cu entuziasm de un public energic, dornic sa-si vada favoritii luand cu asalt poarta advers. Faza de la colt ramane fara rezultat.

12'

Nita intervine decisiv la sutul lui Kolar dupa o urcare a acestuia pe zona centrala. Un sut pe centrul portii care nu-i pune probleme portarului stelist, insa in continuare Plzen domina jocul.

11'

Enache centreaza in careu pentru urcarea lui Momcilovic in cealalta extrema, dar mingea a depasit in aer spatiul regulamentar al terenului.

8'

Balasa aproape sa gafeze in fata lui Kopic. Apare Pintilii la dublaj si indeparteaza pericolul.

7'

Actiune a Stelei cu Tanase in dreapta, insa centrarea acestuia nu are adresa in careul celor de la Plzen.

6'

Larie intervine decisiv in fata lui Krmencik si oaspetii obtin al doilea corner.

5'

S-a batut pe scurt, Enache a deviat pana la Teixeira si acesta a continuat cu Alibec pe contraatac. Fault obtinut de atacantul stelist.

3'

Corner

Actiune pozitionala a celor de la Plzen in jumatatea stelista. Steaua se apara cu tot efectivul, doar Alibec fiind ramas undeva in zona de la centrul terenului. Corner pentru oaspeti.

2'

Kopic il faulteaza pe Enache in marginea terenului si primeste doar avertisment verbal din partea arbitrului din Azerbaidjan.