1
Terek Grozny
84'

Steaua, egal cu Terek Grozny in Antalya

Steaua a incheiat la egalitate, scor 1-1, amicalul sustinut, joi seara, impotriva echipei ruse Terek Grozny, formatia pentru care au evoluat Gheorghe Grozav (titular) si Gabriel Torje. Golul Stelei a fost marcat de Enache dintr-o lovitura de la a 11 metri, in timp ce Terek a restabilit egalitatea cu sase minute inaintea finalului. Toate rezultatele din amicale sunt aici.

18:24

84'

Gol !

Terek restabileste egalitatea pe tabela.

74'

Contraatac purtat de stelisti prin Jakolis pe dreapta. Acesta incearca o executie pretentioasa din interiorul careului. Mingea se duce alaturi.

73'

Grozav paraseste terenul chiar inaintea unui corner pentru Terek. Faza a ramas fara rezultat pentru poarta aparata din aceasta repriza de Stancioiu.

70'

Momcilovic strange excelent langa Moke si cei doi rezolva o situatie delicata pentru Steaua in propriul careu.

69'

Torje primeste si el o sansa in acest meci. Fostul dinamovist intra in teren pentru ultimele 20 de minute.

66'

Cartonas galben Alibec!

Pentru un fault comis la centrul terenului.

62'

Tamas comite un fault in preajma propriului careu. Faza fixa ramane fara urmari pe tabela pentru Steaua.

60'

Gol Enache!

Enache transforma de la punctul cu var si o aduce pe Steaua in avantaj.

59'

Lovitura de la 11 metri obtinuta de Popa. Centrarea acestuia pentru Alibec a fost oprita cu mana de un adversar.

56'

Laurențiu Reghecampf i-a înlocuit la pauza pe Niță, Ovidiu Popescu, De Amorim și Gnohere cu Stăncioiu, Enache, Achim și Jakolis!

46'

17:22

Pauza intre Steaua si Terek in amicalul de la Belek.

43'

Gnohere este faultat in propriul careul la un corner al celor de la Terek. In cele din urma atacantul francez se ridica si va continua meciul.

39'

Popa suteaza direct in bratele portarului de la Terek dintr-o noua lovitura libera. Gnohere a scos faza fixa.

34'

Lovitura libera pentru Steaua de la aproximativ 30 de metri ramasa fara rezultat. S-a incercat din nou sutul de la distanta in conditiile vantului extrem de puternic.

30'

Steaua tine mai mult de minge, posesia este una ridicata, insa pasa decisiva sufera in continuare. Gnohere a incercat o verticalizare pentru Alibec, insa a trimis fix in bratele portarului advers.

26'

Faza fixa periculoasa la poarta Stelei. Grozav executa o lovitura libera din marginea careului si-l intinde serios pe Nita.

13'

Urcare ofensiva din partea lui Ovidiu Popescu. Acesta incearca sutul si mingea se duce peste poarta.

7'

Alibec este trantit serios in jumatatea de teren adversa. Lovitura libera pentru Steaua care ramane fara rezultat. Tamas a trimis departe de poarta.

1'

1'

A inceput meciul. La Terek evolueaza titular Gicu Grozav.

16:31

Cele doua echipe sunt pregatite sa intre pe teren pentru startul partidei. Vantul sufla foarte puternic in aceasta dupa-amiaza la Belek.

16:10

Laurentiu Reghecampf trimite in teren urmatorul 11:

Nita - Popescu, Moke, Tamas, Momcilovic - Pintlii, Muniru - Popa, Alibec, De Amorim - Gnohere.

14:52

Informatii in timp real in aceasta pagina dupa ora 16:30. Ramaneti alaturi de noi!