2
0
Milsami Orhei

Asa am trait FCSB - Milsami Orhei in Europa League. Filip eliminat, Man accidentat!

FCSB a debutat in noul sezon european contra moldovenilor de la Milsami Orhei, joi seara, de la 21:30, in primul tur preliminar din Europa League.

23:24

90'

Interventie salvatoare a lui Vlad la o minge reluata nefericit de Planic spre propria poarta.

88'

Cei de la FCSB se joaca cu ocaziile in acest final de meci. Vlad ii da o pasa de gol lui Coman, acesta patrunde in careu si trage alaturi.

86'

Incredibila ocazie ratata de Ovidiu Popescu dupa o noua contra taioasa. Corner pentru FCSB.

85'

Hora scapa singur spre poarta, goalkeeperul advers iese la 35 de metri, insa mingea lui Hora trece putin pe langa poarta.

78'

Ovidiu Popescu intra in locul lui Man.

77'

Problemele continua la FCSB. S-a accidentat Dennis Man!

72'

Cartonas rosu !

Filip incaseaza foarte usor al doilea galben si este eliminat.

71'

Portarul de la Milsami respinge in extremis sutul lui Coman dintr-o lovitura libera.

65'

Ce ratare a lui Nedelcu la o faza de contraatac dezvoltata de Hora si Tanase. Respinge in extremis in corner portarul oaspetilor.

63'

Filip intra in locul lui Oaida si incaseaza un galben la prima atingere de balon.

57'

Tanase e tamponat puternic de Craciun, faza pentru care moldoveanul primeste avertisment.

56'

Gol Tanase!

FCSB isi dubleaza avantajul dupa o faza de toata frumusetea pornita de la o recuperare a lui Nedelcu in propria jumatatea. Hora si Man au mai trecut pe la minge inainte ca Tanase sa-si treaca in cont dubla.

46'

A inceput repriza secunda.

22:17

Pauza la Giurgiu dupa o repriza dominata autoritar de FCSB.

43'

Man iese la rampa cu o patrundere in viteza. Obtine lovitura de la colt.

37'

Sut bun de la distanta trimis de Nedelcu. Mingea trece putin pe langa poarta.

36'

Faza de penalty pentru FCSB la patrunderea lui Coman. Arbitrul norvegian nu acorda insa nimic.

30'

Sansa de gol ratata de FCSB prin Cristea, jucator urcat in careul advers la o faza fixa.

16'

Vlad retine o minge deviata de zidul stelist la o lovitura libera a celor de la Milsami.

14'

Ocazie pentru FCSB la reluarea lui Man cu capul peste poarta. Belu a centrat ideal din flancul drept.

12'

Gol Tanase!

FCSB deschide scorul prin Florin Tanase, jucator care inscrie cu un sut la coltul lung din marginea careului.

10'

Un grup consistent al suporterilor stelisti il injura pe Florin Talpan de la inceputul meciului.