1
Club Brugge
Denswil 4'

FCSB termina la egalitate cu Brugge

FCSB a sustinut, miercuri seara, primul meci amical in cadrul cantonamentului din Olanda. Vicecampioana Romaniei a intalnit-o pe campioana Belgiei, Club Brugge.

Campioana Belgiei a deschis scorul devreme, in minutul 4, dupa care Teixeira a restabilit egalitatea in debutul partii secunde.

Cu un sfert de ora inaintea finalului FCSB a ratat un penalty prin Florin Tanase. Sutul acestuia a fost aparat de portarul lui Brugge.

Nicolae Dica a inceput meciul in urmatoarea formula:

34 - C. Balgradean, 2 - R. Benzar, 4 - M. Balasa, 6 - D. Nedelcu, 10 - F. Tanase (cpt), 12 - J. Morais, 16 - B. Planic, 17 - F. Coman, 23 - o. Popescu, 80 - F. Teixeira, 98 - D. Man.

Rezerve au fost: 33 - R. Ducan, 99 - A. Vlad, 5 - M. Pintili, 7 - C. Dumitru, 8 - L. Filip, 15 - M. Momcilovic, 18 - O. Morutan, 21 - I. Stoica, 22 - D. Toma, 24 - K. Qaka, 26 - D. Benzar, 29 - A. Jakolis

21:23

76'

Portarul lui Brugge respinge sutul lui Florin Tanase de la 11 metri!

76'

Penalty pentru FCSB.

67'

Sansa de gol irosita de Morutan. Portarul lui Brugge a respins in extremis.

65'

Mingea sutata de Jakolis ocoleste de putin vinclul portii belgiene.

60'

Tanase reia pe langa poarta din pasa lui Man. O minge trimisa la intalnire in fata portii.

51'

Gol Teixeira!

Teixeira restabileste egalitatea cu un sut din interiorul careului.

20:19

Final de prima repriza.

27'

Man trimite peste poarta.

7'

Un atac mai consistent al FCSB ramas insa fara rezultat pe tabela. Dica se aude pe margine cum le cere jucatorilor sa faca pressing sus.

4'

Gol Denswil!

Club Brugge deschide scorul! Lovitura de cap a lui Denswil de langa Man si mingea se aduce aproape de vinclu.