1
Al Gharafa
Sneijder 32'

FCSB castiga cu Al Gharafa in ultimul amical din Olanda

FCSB a sustinut ultimul amical din cantonamentul olandez, vineri seara, de la ora 19:30, contra formatiei Al Gharafa din Qatar.

Dennis Man in prima repriza si Antonio Jakolis in prelungirile meciului au marcat golurile FCSB.

Pentru Al Gharafa a egalat fostul international olandez Wesley Sneijder in prima repriza direct dintr-o lovitura libera.

Pana acum FCSB n-a invins decat pe CS Cornu (L4) in amicalele din aceasta vara, terminand la egalitate cu Brugge (1-1) si Ajax (1-1), pentru ca in ultimul joc sa piarda cu PAOK Salonic (1-2).

Dupa amicalul cu Al Gharafa stelistii vor reveni in tara pentru a pregati debutul noului sezon de Liga 1 Betano.

FCSB joaca in prima etapa in deplasare cu Astra Giurgiu.

90'

Gol Jakolis!

FCSB inscrie in prelungiri prin Jakolis cu o reluare la coltul scurt din sase metri.

88'

Dubla ocazie de gol ratata de Al Gharafa dupa un contraatac pornit de la o minge pierduta de Planic la centrul terenului.

86'

Mare sansa de gol ratata de Al Gharafa la un sut din interiorul careului. Corner pentru formatia din Qatar.

79'

Nedelcu reia pe langa poarta o minge centrata din corner.

72'

Gnohere intra in teren si bifeaza primele minute in amicalele din aceasta vara.

60'

Morutan intra la FCSB.

49'

Tanase incearca sutul de la distanta. Mingea se duce pe langa poarta.

47'

Minge in careu pentru Coman. Se ridica fanionul de la margine pentru offside.

46'

Se reia partida.

20:24

Pauza.

40'

Centrare ideala in careu pentru Coman, insa acesta intarzie nepermis de mult si suteaza in blocaj.

34'

Replica FCSB prin Teixeira al carui sut din afara careului este respins cu o mana in corner de portarul advers.

32'

Gol Sneijder!

Planic il faulteaza pe Sneijder in marginea careului si olandezul restabileste egalitatea cu un sut perfect din lovitura libera.

28'

Sneijder cade in careul nostru si nu se acorda nimic. Cei de la Al Gharafa sar ca arsi.

21'

Al Gharafa rateaza de putin egalarea cu un sut din marginea careului care ocoleste poarta.

21'

Tanase scoate din stanga in centru pentru aparitia lui Popescu. Acesta este deposedat in ultimul moment.

17'

Gol Man!

FCSB deschide scorul prin Man dupa o faza dezvoltata in dreapta de Benzar.

14'

Fostul international olandez Sneijder cauta poarta stelista cu un sut de la distanta. Balgradean retine cu siguranta.

11'

Minge in adancime pentru Coman, dar se ridica fanionul de la margine.

8'

Coman primeste de la Popescu in pozitie de finalizare, dar trateaza faza cu superficialitate si este blocat.

6'

Popescu primeste o minge de la un adversar, dar nu reuseste sa trimita pe poarta.

3'

Teixeira obtine lovitura libera in marginea careului. Coman trage direct pe poarta, mingea fiind respinsa de portar.