FCSB

Jucatorul pentru care meciul cu CFR Cluj a fost ultimul la FCSB

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

Mijlocasul Mihai Pintilii a fost capitanul FCSB la partida cu CFR Cluj, insa nu l-a prins pauza in teren.

Pintilii s-a accidentat in finalul primei reprize si a fost inlocuit chiar inaintea pauzei de Tanase.

Dupa incheierea meciului patronul echipei FCSB a anuntat ca pentru Pintilii acesta a fost ultimul meci.

”E ultimul meci pentru Pintilii. Pentru ca e capitan il tinem in staff. Il tinem secund pe Pintilii si cu asta basta”, a declarat Gigi Becali.

Echipa bucuresteana a remizat pe teren propriu, scor 0-0, cu CFR Cluj, intr-un meci din etapa a 10-a.

FCSB a urcat pe locul 9 in clasament, cu 11 puncte, in timp ce echipa din Gruia ramane pe primul loc, cu 21 de puncte.

La partida au asistat 15.877 de spectatori in primul meci al FCSB pe Arena Nationala in actualul sezon dupa exilul de la Giurgiu si Pitesti.