FCSB

Gigi Becali, multumit dupa 1-1 cu CFR: "As fi semnat inainte pentru un egal"

FCSB a fost egalata la ultima faza de CFR Cluj dupa o faza fixa, insa patronul echipei este multumit cu remiza.

“Daca imi spunea inaintea meciului sa semnez undeva si sa mai dau si sase puncte din sezonul urmator pentru un egal acceptam. De ce? Pentru ca eram decimati.

“Am avut sa facem 2-0, Oaida sa o bage cu latul in poarta de doua ori. Cristea s-o bage cu latul in poarta. In minutul 90+2 Tavi Popescu a dat la portar. N-a incercat bine, pentru ca daca esti trei contra unu n-ai voie sa incerci o executie de o asemenea finete.

“Sunt foarte multumit de arbitraj, dar nu trebuie sa lasi meciurile astea decisive sa se intre prea tare. Dai galben si se linistesc.

“As fi multumit sa ramana doua puncte diferenta pana in ultima etapa. Sunt convins ca-i batem. Ma bucur ca a revenit Olaru. E un jucator decisiv pentru noi”, a spus Gigi Becali la Digisport.

Patronul celor de la FCSB nu l-a menajat pe Andrei Vlad dupa golul incasat in minutul 90+3: “Avea timp sa reactioneze”.

FCSB - CFR Cluj s-a incheiat la egalitate, scor 1-1.

Tanase a deschis scorul din penalty in minutul 19, iar Burca a egalat cu o lovitura de cap in prelungiri.