FCSB

FCSB termina fara victorie amicalele din Spania. Hora inscrie la debut!

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

Echipa FCSB a disputat, miercuri, al treilea si ultimul amical din cantonamentul efectuat pe pamant spaniol.

Vicecampioana Romaniei a intalnit cel mai puternic adversar de pana acum, pe Dynamo Kiev din Ucraina, partida incheindu-se la egalitate, scor 1-1.

Ambele goluri au fost marcate in minutul 90, respectiv in prelungiri. Mai intai gruparea ucraineana a scuturat plasa cu un sut direct din lovitura libera.

Balgradean a avut partea lui de vina cu o reactie intarziata la sutul lui Sidcley.

La primul meci in tricoul ros-albastru si la doar doua zile dupa ce a semnat cu FCSB, atacantul Ioan Hora a restabilit egalitatea in minutele aditionale cu o lovitura de cap din centrarea lui Roman.

FCSB a mai remizat cu FC Lucerna (0-0) si cu Shanghai Shenhua (2-2).

Antrenorul Mihai Teja a inceput partida in formula: Balgradean – Benzar, Planici, Filip, Morais – Nedelcu – Man, Stoian, Tanase, Coman – Rusescu.

Pe parcursul meciului au mai intat Morutan, Balasa, Roman, Teixeira, Hora si Coman.

Gnohere si Matei n-au jucat niciun minut fiind menajati din cauza unor accidentari.