FCSB

FCSB si-a aratat neputinta in turul cu Mlada Boleslav

Sursă foto: facebook.com/FCSBOfficial

Meciul cu Mlada Boleslav din prima mansa a turului 3 preliminar din Europa League a aratat din plin criza pe care o traverseaza FCSB.

Asa am trait FCSB - Mlada Boleslav

Un 0-0 la Giurgiu care lasa calificarea pe seama meciului retur de peste o saptamana.

Cu un prim 11 improvizat, FCSB se poate declara multumita ca nu a luat gol de la o echipa Mlada Boleslav modesta.

Dupa o prima repriza slaba, FCSB a aratat mai mult fotbal in partea secunda, dupa la vestiare jucatorii au primit vizita lui Mircea Lucescu.

Coman a hartuit in permanenta apararea adversa si a contribuit decisiv la cea mai mare ocazie ratata de FCSB.

Pantiru nu a prins poarta cu un sut din interiorul careului, mingea muscand din bara transversala. Era minutul 83 si un gol marcat de FCSB ar fi fost meritat dupa numarul de ocazii din partea secunda.

In debutul reprizei Mlada ratase pe contraatac deschiderea scorului prin Ladra.

Prima repriza s-a incheiat o sansa de gol ratata de FCSB prin Vina, jucator care n-a reusit sa-si faca pasii pentru sut la mingea intoarsa de Coman.

Anterior, in minutul 39, Bucha a ratat cea mai mare ocazie pentru Mlada.

Vlad s-a remarcat si el la acest meci salvand poarta la sutul lui Komlichenko de la distanta in minutul 26.

Putinii suporteri prezenti la meci l-au contestat puternic pe Gigi Becali. Fanii au aruncat in teren mai multe bancnote de 500 de euro cu chipul patronului FCSB inscriptionat pe ele.

FCSB: Vlad – Creţu, Planic, L. Filip (Panţîru ’32), Soiledis – Ov. Popescu (Moutinho ’46), I. Cristea, Oaidă – Vînă, Tănase (Gikiewicz ’80), Fl. Coman. Antrenor: Vergil Andronache;

Mlada Boleslav: Seda - Krapka, Takacs, Pudil, M. Tulio - Bucha, Matejovsky (Budinsky ’74), Hubinek, Ladra (Fulnek ’65) - Komlicenko, Mesanovic (Auer ’87). Antrenor: Jozef Weber;

Cartonaşe galbene: Popescu ’16, Oaidă ’54, Coman ‘90+1, Moutinho '90+4 / Matejovsky ’28, Komlicenko ’47, Mesanovic ‘56.

Meciul a fost arbitrat de Adrien Jaccottet.